Przeprowadzki Bolonia (Bologna)

bolonia_02

Zadzwoń lub napisz, by dowiedzieć się, co możemy Ci zaoferować!


Wszystkich zainteresowanych niezawodnym i bezpiecznym transportem na trasie Polska – Włochy oraz Włochy – Polska prosimy o kontakt.

Bolonia jest zlokalizowana na Nizinie Padańskiej, na południe od rzeki Pad i na północ od Apeninów. Stanowi istotny ośrodek administracyjny bogatego regionu Emilia Romania, którego jest stolicą. Jest też ważnym ośrodkiem handlowym, kulturowym, przemysłowym, turystycznym i naukowym. To tu znajduje się najstarszy uniwersytet na świecie, założony już w 1088 roku. Z Bolonią związane są firmy Ducati, Malaguti, Lamborghini i Maserati.

Bolonia to raj dla turysty zafascynowanego zabytkami architektonicznymi z różnych epok – od starożytnego Rzymu (amfiteatr, termy, akwedukt), przez gotyk (m.in. Bazylika św. Petroniusza), renesans (pałace z XIII-XVI w.), aż po czasy współczesne. Bolonia słynie też ze swojej kuchni. Każdy zapewne słyszał o spaghetti bolognese, ale to także potrawy takie jak tortellini. Bolońskie kulinaria są dość kaloryczne, stąd miasto zyskało przydomek La Grassa, czyli "tłusta".

W Bolonii znajduje się polski konsulat. Aktywnie działają tu środowiska polonijne. Szacuje się, że w całym regionie Emilia-Romania mieszka około 10 tysięcy Polaków. Osobom, które również chciałyby zamieszkać w Bolonii, oferujemy profesjonalne usługi przeprowadzkowe. Jupiter pomoże zorganizować transport mienia i wesprze w realizacji przeprowadzki do tego miasta zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy oraz instytucje.