Przeprowadzki Modena

modena_02

Zadzwoń lub napisz, by dowiedzieć się, co możemy Ci zaoferować!


Wszystkich zainteresowanych niezawodnym i bezpiecznym transportem na trasie Polska – Włochy oraz Włochy – Polska prosimy o kontakt.
Modena położona jest w północnych Włoszech, w dolinie Padu. 10 km na południe zaczynają się Apeniny. Jest jednym z najstarszych europejskich miast. Zalicza się tez do najbogatszych. Mieszka tu około 180 tysięcy osób.

Intensywny rozwój Modeny następuje od 40 lat. Rozwija się tu przemysł maszynowy, metalowy, hutnictwo żelaza i przemysł chemiczny. Tu mają swoje firmy producenci Ferrari, Lamborghini i Maserati. Od 1145 roku funkcjonuje tu uniwersytet – jeden z najstarszych w Europie. W okolicy jest wysoko rozwinięte rolnictwo i przemysł przetwórczy płodów rolnych.

Z Modeny pochodzi tortellini, wino Lambrusco, parmezan i ocet balsamiczny. Jest to miasto bogate także w zabytki. Najwybitniejszym, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego, jest Piazza Grande z wieżą dzwonniczą, godna podziwu jest cała XII-wieczna katedra.

Na stałe mieszka tu kilkuset Polaków. Kolejnym, którzy planują w tym mieście swoją przyszłość, oferujemy profesjonalną pomoc w organizacji przeprowadzki. Transport mienia prywatnego i firmowego jest naszą specjalnością.