Przeprowadzki Neapol

neapol_02

Zadzwoń lub napisz, by dowiedzieć się, co możemy Ci zaoferować!


Wszystkich zainteresowanych niezawodnym i bezpiecznym transportem na trasie Polska – Włochy oraz Włochy – Polska prosimy o kontakt.
Neapol to trzecie pod względem liczby mieszkańców włoskie miasto. Liczy ponad 960 tysięcy mieszkańców. Położone jest w południowej części kraju nad Zatoką Neapolitańską, u podnóża wulkanu Wezuwiusz.

Miasto zostało założone w VIII wieku przed naszą erą. Znajduje się tu wiele atrakcji turystycznych. Są wśród nich muzea, no. Muzeum Archeologiczne, gdzie wśród eksponatów można zobaczyć znaleziska z Pompejów i Herkulanum, zamki średniowieczne, np. Zamek Jajeczny z XII wieku.

Neapol jest także silnym ośrodkiem przemysłowym kraju. Są tu zlokalizowane huty żelaza, ołowiu i aluminium, rozwija się przemysł maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, włókienniczy, materiałów budowlanych i spożywczy. Funkcjonują wielkie rafinerie ropy naftowej. Nic dziwnego, że do miasta przybywa wielu emigrantów. Wśród nich są Polacy poszukujący zatrudnienia. Rodacy, którzy zadomowili się tu na dobre, planują przeprowadzki. Warto więc skorzystać z oferty firmy Jupiter, której specjalnością jest transport międzynarodowy i przeprowadzki.